ANNO 1946

Er zijn veel te veel jonge doden Om rustig rond te kunnen lopen,

Overal weer kom je ze tegen, Bleekjes, glimlachend en verlegen;

Bij vlaggen, halfstok in plantsoenen, Hoor je jezelf hun namen noemen.

Zij willen zich ons niet opdringen, Maar vullen je herinneringen.

Uit huizen waar nu vreemden wonen, Zie je vrienden naar buiten komen.

Je loopt in drukke winkelstraten Nog binnendsmonds met ze te praten.

Je hoort, maar ijler dan tevoren, Steeds weer hun laatste afscheidswoorden;

Ze zitten thuis je op te wachten Als de eigen binnengedachten.

Er zijn veel te veel jonge doden Om ongestoord te kunnen dromen.

Halbo Kool

 


» Inleiding / Verklaring indeling

» Colofon


NaamGeb.Overl.LeeftijdInd.

A

Andeweg, Aart18891941513
Andeweg, Hendrik18961943473
Arend, Anthonie van den19201942222
Assenberg van Eijsden, Leendert19171940221
Assenberg, Willem19151943272

B

Baaren, Bernhard Johan Maria van 19091948391
Bakker, Antoon19141941272
19191940211
Baron, Theodorus Cornelis19121940271
Barrie, Ronald Harry Joseph19201942211
Becker, Friedrich August Wilhelm19241945212
Beijeren, Cornelis Dirk van 19191945252.1
Belgers, Wilhelmus Gerardus19151942261
Bend, Johannes van der19251948231.2
Berg, Hendrikus Johannes van den19241945212
Berg, Marinus van den18961944482
Berg, Wilhelmus Nicolaas van den18991944443
Bergh, Jan Wernard van den18931941474
Berkel, Arie van19041940351
Berkhout, Jacob19031945411
Berkhout, Johannes19171940223
Bie, Bastiaan van der18971940433
Bie, Leendert van der18861942553
Blaak, Dirk Huig19111945342
Bleekrode, Abraham Salomon18741942685
Blois, Pieter de19121943301
Blok-Hakker, Rebecca19121943315
Blom, Elisabeth Maria19191945252
Bocage, Omer Henri Emile19121943302
Bogaard, Jan 18981940423
Bongers, Jan J.19301942112.1
Boog, Johannes18681943742.1
Boogaard, Pieter19151945292
Boomert, Pieter19201940191
Boomsma, Herman Casper19241944192
Boomsma, Jan Pieter19221941182.1
Borden, Reijer Bastiaan van der19081941324
Borsboom, Gerrit19261944182
Bos, Maarten van den19171944262
Bot, Christiaan19131944313
Bovenberg, Jacobus Leendert19041940363
Braggaar, Cornelis Carel19131944301
Breederveld, Jakob19061940343
Breederveld, Johan19211944222
Breijer, Arie C.19011945433
Breur, Gerardus19041944392.1
Brink, Frans van den19141940253
Brinkman, Jan18981945462
Brobbel, Bonefaas19201943223
Broek, Margarinus19121944323
Bronkhorst, Franciscus18991940403
Brons, Pieter19101943333
Brouwer, Johannes19021942402
Brouwer, Teunis19211941203
Brugge, Jan van der18991941413
Brugge, Willem D. van der19251949241
Bruijn, Gilles de19041940361
Bruijn, Leendert de19141944302
Brusselman, Dinand19061941341
Buisman, Sietse 19251947211.2
Bunk, Paulus19021943413
Burg, Nicolaas Arie van der19041941364

C

Cats-Daelen, Cornelia Suzanna van18911943515

D

Daelen, Andries Samson van18911943515
Daelen, Hendrik van18871943565
Daelen, Isidoor van18891943535
Daelen, Leonardus van18931942495
Daelen, Simon van18611942815
Daelen-van Daelen, Duifje van18591942835
Deisz, Tijdo18951942473
Dekker, Bernardus19151939243
Deugd, Schilman de19121943302
Deurzen, Adrianus Petrus van19201945242
Dijk, Johannes Hubertus van19041945401
Dijk, Pieter van19101940301
Dijk, Pieter van18891942533
Diteweg, Julius18871941542
Doelman, Hendrik19211942202
Don, Arie19151944283
Don, Jacobus Petrus 19251948221.2
Don, Jan19221945232
Donkersloot, Jan Jacobus19161945291
Doodewaard- van Daelen, Cornelia Suzanna18961942465
Dooren, Pieter Hermanus Everhardus van18991944442.1
Doorn, Bastiaan van19041941373
Dorssen Willem Jacob van19251943172
Driel, Jan van19021940373
Drooger, Jacob18991942423
Drop, Martinus19121944312
Droppert, Hendrik Nicolaas19051944383
Duffelen, Pieter van19211945232

E

Eck, Hendrik van19051944392
Eijgenraam, Abraham19181943252
Eijgenraam, Teunis18911944523
Ekelenburg, Dirk van19171945282
Elen, Jacobus19241944202
Elen, Willem Anthonie19021944422
Elsendoorn, Gijsbertus19231945212
Elshout, Cornelia Maartje19251940152.1
Embden, Paulus van19181943242
Ende, Adrianus van der18841940562.1
Ende, Daniel van der18871940522.1
Ende, Dirk van der19151945292
Ende, Dirk van der19211940182.1
Ende, Jacob van der19181941224
Ensel, Andries 19241942175
Ensel, Betje19181942245
Ensel, Betje19261942165
Ensel, Isaac18861942565
Ensel, Izaak19231942195
Ensel, Levie18981942445
Ensel-Jacobs, Aagje18941942485
Ensel-Sanders, Johanna18891942535
Es, Gijsbert van der19021940381
Es, Willem van19011945433

F

Fernandes, Abraham Samuel19061941344
Fokkens, Age19131942193
Franken, Jacobus Franciscus19201942211

G

Gelderen, Elisabeth Johanna van19181944265
Gelderen, Emanuel van18901942515
Gelderen, Louis van18931943495
Gelderen, Salomon van18931944515
Gelderen-Isaacs, Elisabeth van18701943725
Geraerds Thesingh Pieter Abraham Hendrik18981944??1
Geudeke, Mattheus19021940383
Goedknegt, Cornelis19041942371
Goedknegt, Cornelis Johannes19131941273
Goedknegt, Jilles19091942321
Gog, Cornelis19191942222
Goshawk, Thomas 19171940231
Goudappel, Jan19021944422
Groen, Albertus19091940303
Groen, Boudewijn18911943512.1
Groen, Jacob 19071943353
Groeneveld, Bastiaan19251949241.2
Groeneveld, Cornelis19091942321
Groeneveld, Jacob19081940311
Groeneveld, Johan18981942431
Groeneveld, Johannes19121942291
Groot, Ferdinand de19191945252
Groot, Ida de18931942495
Groves, Eric Charles19201942221

H

Haddeman, Anthonie18861945593
Hagen, Ludwig 19251947221.2
Hahn, Huibrecht19221942202
Hahn, Louis Herman18981941433
Hakker, Hartog19121942305
Hakker, Margaretha19131942295
Ham, Maarten van der19151941253
Harms, Maarten19151942263
Harmsen, Stephanus Pieter Hendrikus19171940222.1
Hart, Wessel Derk19191940201
Hartog, Arij19271944162
Hartog, Bastiaan Cornelis19091944352.1
Hartog, Johannes Arie19061944372
Hazejager, Hermanus18891945562
Heemst, Adrianus van19061940343
Heer, Wouter de18941940453
Heijningen, Dirk van19241945212
Heul, Cornelis van der19181944251
Heusden, Simon van19131944302
Heuvel, Pieter van den19151942262.1
Higgs, Frank George 19191940211
Hill, James Alexander Corrie 19011940391
Hoedemakers, Johannes Albertus19211945242
Hoedt, Cornelis den19131944311
Hoedt, Gerrit den19171945271
Hoek, Hendrik van der18941942473
Hoek, Jan van der18911941493
Hoekstra, Johannes Jacobus19221945232
Hollenberg, Jacob18911941493
Hond, Dirk den19301945152.1
Hoogerwerf, Arie19161940233
Hoogerwerf, Johannes19041944402
Hoogerwerf, Joseph19151943282.1
Hoogeveen, Pieter19141941263
Hopman, Simon19201945242
Huis, Jan19201945252
Huisman, Bernardus19071942341

I

IJdo, Arie19171941233
IJperen, Neeltje Johanna van19211945242.1
18881942545

J

Jaeger, Julius Lucien19041942373
Jager, Dirk de18941940453
Jagt, Johannis van der19171940221
Jansen, Adrianus Marius19191940211
Jelly, Alfred19121942291
Jobse, Gerrit18901942523
Jong, Laurens de19181942231
Jong, Willem de18891940503
Jonge, Johannes de19161944272.1
Jumelet, Hendrik Gabriel19221941183

K

Kalisvaart, Jacob19191942233
Katan, Betsie18961944475
Katan, Betsij18931943495
18941943485
Katan, Jozef18831943595
Keijzer, Marius Arie de19151942263
Kentie, Adrianus19221945222
Kerkhof, Bernardus Cornelis19211944222
Kerkhoff, Gillis van den18881941522.1
Kersseboom, Dirk19091945352
Ketting, Leendert18891940501
Kijne, Jan18951941464
Kloosterman, Adolf Jozef19241945202
Koets, Gerardus H.19151943283
Kok, Arie de19191945252
Kok-Spaans, Martina19071949411.2
Kolkman, Hermanus Gerardus19031944412
18941941463
Kooij, Jan van der19021942402
Kop, Arij19011941404
Kornaat, Kornelis18941945502
Korpel, Cornelis19221944212
Korpershoek, Cornelis19171945282
Korte, Johan Cornelis de19241944202
Kortleven, Arend18901945551
Koudenburg, Wietze19241944202
Kramer, Friedrich August Wilhelm19171941233
Kroon, Leendert van der19091940303
Kroos, Marinus Benjamin 19121946331.2
Kruger, Cornelis August19251942172
Kuijl, Adrianus Dirk van der19191940201
Kuipers, Anna Antonia18941944492
Kwakernaak, Wouter19181945272

L

Langbroek, Dirk19211940183
Langendoen, Klaas18961942463
Lankhorst, Christiaan18781942641
Larooij, Leendert18821939573
Leeuwen, Benjamin N. van192200002
Leeuwen, Jacobus Albertus19081945372.1
Leeuwen, Willem van19171945272
Lennox, Andrew19181942231
Lensvelt, Lodewijk19061945382.1
Lieuwen, Gerrit19041940353
Ligt, Arij de19171944272
Ligt, Marinus de19171945272
Ligthart, Adriaan Gerard19141940253
Linden Cornelis J. van der19211943212
Linden, Johannes Hendrikus van der18951940443
Linden, Nicolaas Gerardus Adrianus van der19231942183
Linssen, Godefridus Adrianus Cornelius19201940202.1
Loon, Cornelis van19161944273
Lugt, Maria Jacoba van der19261943162.1

M

Maarseveen, Matthijs19221941193
Maat, Abraham19061946392
Maat, Pieter19141945301
Maat, Pieter19161942261
Manneken, Gerrit Arie Pieter19261943162
Meijden, Gerrit van der19241944192
Meijer, Jacobus19201941213